STANOVY ZÁUJMOVÉHO ZDRUŽENIA PRÁVNICKÝCH OSÔB
Slovenská FinTech asociácia (ďalej ako „Združenie“)
ČLÁNOK I
NÁZOV, SÍDLO A PRÁVNE POSTAVENIE ZÁUJMOVÉHO ZDRUŽENIA
- Názov združenia je Slovenská FinTech asociácia. Názov združenia v anglickom jazyku je Slovak FinTech Association.
- Sídlo združenia je Kaštieľ 5, 900 27 Bernolákovo, Slovenská republika.
- Združenie je záujmovým združením právnických osôb založeným podľa ustanovenia § 20f a nasl. zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Združenie je právnickou osobou.
- Hlavným cieľom Združenia je vytvoriť platformu pre efektívnu komunikáciu medzi subjektami podnikajúcimi v oblasti FinTech technológií na jednej strane, regulátormi, užívateľmi a verejnosťou na strane druhej.
- Združenie má tieto kategórie členov:
- zakladajúci člen,
- riadny člen,
- pridružený člen,
- partner,
- čestný člen.
- Združenie má tieto kategórie členov:
- Zakladajúcimi členmi Združenia sú subjekty špecifikované v Zmluve o založení záujmového združenia právnických osôb zo dňa 22. júna 2018 (ďalej v texte Zakladajúci členovia Združenia všetci spoločne aj ako „Zakladatelia“ alebo každý samostatne ako „Zakladateľ“).
- Zakladateľ má všetky práva a povinnosti riadneho člena Združenia. Ak sa v obsahu týchto Stanov uvádza pojem „riadny člen“ alebo „člen“ myslí sa tým na účely týchto Stanov aj Zakladateľ.
- Zakladatelia súhlasia s predmetom činnosti Združenia.
- Riadnym a pridruženým členom Združenia sa môžu stať právne subjekty, ktoré súhlasia s cieľmi a stanovami Združenia. Členstvo v Združení vzniká schválením príslušného orgánu Združenia.
- Písomnú prihlášku do Združenia podáva záujemca o členstvo v Združení Výkonnému riaditeľovi Združenia, ktorý ju bezodkladne (najneskôr však do 3 pracovných dní odo dňa doručenia prihlášky záujemcu) predloží Predstavenstvu. Súčasťou prihlášky je vyhlásenie o tom, že záujemca o prijatie za člena súhlasí so stanovami Združenia. O prijatí záujemcu za člena Združenia rozhoduje Valné zhromaždenie na návrh Predstavenstva.
- Členovia Združenia sa zapisujú do zoznamov členov, ktorý vedie Výkonný riaditeľ Združenia.
- Práva a povinnosti člena Združenia vykonáva štatutárny orgán člena alebo ním písomne poverený zástupca na zastupovanie svojich záujmov v Združení. Písomné poverenie musí byť úradne osvedčené u notára s určením časového obdobia na zastupovania v Združení.
- Výška ročného členského príspevku v Združení je schvaľovaná Valným zhromaždením na návrh Predstavenstva Združenia. Ak Valné zhromaždenia zmenu výšky členského príspevku neschváli, platí naposledy určená výška členského príspevku.
- V prípadoch vzniku členstva v Združení v priebehu kalendárneho roka sa ročný členský príspevok za kalendárny rok, v ktorom členstvo vzniklo, stanoví v pomernej časti ročného členského príspevku podľa bodu 3.8 týchto Stanov, a to v závislosti od počtu mesiacov (aj začatých) zostávajúcich do uplynutia kalendárneho roka, v ktorom členstvo vzniklo.
- Ročný členský príspevok sa platí na účet Združenia a je splatný jednorazovo vždy najneskôr ku dňu 31. januáru príslušného kalendárneho roka. V prípade zmeny výšky členského príspevku v priebehu roku je rozdiel medzi už zaplateným príspevkom a novo určeným príspevkom splatný do 30 dní od určenia nového príspevku. V prípadoch vzniku členstva v priebehu kalendárneho roka je ročný členský príspevok splatný do 30 dní od vzniku členstva.
- Pokiaľ člen poruší povinnosť zaplatiť ročný členský príspevok alebo jeho časť riadne a včas, Združenie voči nemu uplatní nárok na zaplatenie úrokov z omeškania vo výške 10% p.a. z dlžnej sumy. Ak je člen v omeškaní so zaplatením ročného Členského príspevku alebo jeho časti viac než 30 dní, nemôže vykonávať práva člena Združenia podľa týchto Stanov. V prípade omeškania člena so zaplatením ročného členského príspevku alebo jeho časti o viac než 90 dní, prvý deň nasledujúci po márnom uplynutí 90 dňa omeškania, členstvo člena v Združení zaniká.
- Členstvo v Združení zaniká:
- dobrovoľným vystúpením zo Združenia; člen svoje rozhodnutie o vystúpení písomne oznamuje Výkonnému riaditeľovi a Výkonný riaditeľ o tom bezodkladne (najneskôr však do 3 pracovných dní odo dňa písomného oznámenia o dobrovoľnom vystúpení zo Združenia) oznámi Predstavenstvu; členstvo v Združení zaniká dňom doručenia písomného oznámenia o vystúpení Výkonnému riaditeľovi,
- zánikom člena ako právnickej osoby,
- omeškaním člena so zaplatením ročného členského príspevku alebo jeho časti Združeniu o viac než 90 dní,
- vylúčením z dôvodu závažného porušenia Stanov alebo vnútorných predpisov Združenia vydaných v súlade s týmito Stanovami alebo za poškodzovanie záujmov Združenia s výnimkou Zakladateľov; o vylúčení člena rozhoduje Valné zhromaždenie na návrh Predstavenstva, s výnimkou Zakladateľa.
- zánikom Združenia.
- Pri zániku členstva v Združení je člen povinný vyrovnať všetky svoje záväzky voči Združeniu. Pri zániku členstva sa zaplatené členské nevracia. Osoba, ktorej členstvo v Združení zaniká inak ako v dôsledku zániku Združenia bez právneho nástupcu, nemá nárok na žiadny podiel na majetku Združenia.
- Združenie je dobrovoľným, nezávislým, nevládnym záujmovým združením právnických osôb.
- Hlavným cieľom Združenia je vytvoriť platformu pre efektívnu komunikáciu medzi subjektami podnikajúcimi v oblasti FinTech technológií na jednej strane, regulátormi, užívateľmi a verejnosťou na strane druhej.
- Na dosiahnutie tohto cieľa (4.2) bude Združenie vykonávať predovšetkým nasledovné činnosti:
- podpora rozvoja poskytovania finančných služieb spojených s modernými technológiami a internetom,
- odborné diskusie o potenciáli na území Slovenskej republiky pre vznik, rozvoj a používanie sofistikovaných finančných služieb medzi zástupcami softvérových firiem, štátnej a verejnej správy Slovenskej republiky, akademickej obce a neziskovej sféry a v neposlednom rade potenciálnymi užívateľmi,
- spolupráca s príslušnými ministerstvami a ústrednými orgánmi štátnej správy Slovenskej republiky, ostatnými regulátormi na príprave štátnej politiky v oblasti rozvoja FinTech,
- podpora projektov rozvoja FinTech aj v oblasti výchovy a vzdelávania, prevencie a riešenia hrozieb spojených s používaním FinTech služieb,
- spolupráca so zahraničnými subjektami s podobným zameraním ako má Združenie, najmä s asociáciou FinTech v Českej republike a podobnými subjektami v rámci krajín V4 (Česká republika, Slovenská republika, Poľská republika a Maďarská republika) ako aj v členských krajinách Európske únie,
- zastupovanie členov Združenia pri rokovaní so štátnymi orgánmi Slovenskej republiky, príslušnými orgánmi a inštitúciami EÚ, inými orgánmi verejnej správy Slovenskej republiky, relevantnými inštitúciami, komisiami a obdobne,
- podpora rozvoja odvetví súvisiacich priamo, alebo nepriamo s FinTech,
- konzultácie, návrhy a podpora presadzovania priaznivejších právnych, daňových a iných podmienok fungovania odvetví spojených s FinTech,
- organizácia konferencií, seminárov a odborných podujatí a distribúcia informácií a pracovných skupín,
- vzdelávanie členov Združenia, užívateľov a širokej verejnosti týkajúce sa nových možností a príležitostí, ktoré poskytuje FinTech,
- vytváranie podmienok pre rozvoj a zachovanie kvality obchodného konania a profesionálneho správania sa subjektov v oblasti FinTech.
- Každý riadny člen Združenia má právo:
- zúčastniť sa zasadnutia Valného zhromaždenia Združenia,
- navrhovať kandidátov do orgánov a volených funkcií Združenia,
- voliť a byť volený do orgánov Združenia,
- požadovať vysvetlenia od všetkých orgánov Združenia týkajúcich sa ich činnosti;
- podávať pripomienky k činnosti orgánov Združenia a k práci jednotlivých členov jeho orgánov,
- podieľať sa na činnosti Združenia a zúčastňovať sa na podujatiach organizovaných pre členov Združenia,
- zúčastňovať sa zasadnutí pracovných skupín Združenia, pre ktoré bol nominovaný.
- Na základe predchádzajúceho pozvania od Zakladateľa Združenia sa môže Valného zhromaždenia Združenia zúčastniť pridružený člen ako aj čestný člen.
- Každý člen, vrátane pridružených členov, partnerov a čestných členov je povinný po dobu trvania svojho členstva v Združení konať v súlade so záujmami Združenia.
- Každý riadny člen Združenia má právo:
- Orgánmi Združenia sú:
- Valné zhromaždenie,
- Predstavenstvo,
- Výkonný riaditeľ,
- Revízor.
- Orgánmi Združenia sú:
- Valné zhromaždenie je najvyšším orgánom Združenia, ktorý tvoria Zakladatelia a riadni členovia Združenia. Valné zhromaždenie rozhoduje hlasovaním. Do výlučnej pôsobnosti Valného zhromaždenia patrí:
- schvaľovanie rokovacieho poriadku Valného zhromaždenia, na základe predchádzajúceho návrhu Predstavenstva,
- schvaľovanie riadnej a mimoriadnej účtovnej závierky,
- rozhodovanie o dobrovoľnom rozpustení Združenia alebo o jeho zlúčení s iným združením na návrh Predstavenstva,
- schvaľovanie návrhu rozpočtu Združenia a plánu činnosti Združenia predkladaných Výkonným riaditeľom,
- schvaľovanie správy o činnosti Výkonného riaditeľa, správy o činnosti Združenia a o stave jeho majetku,
- schvaľuje členský príspevok, pokiaľ tieto stanovy neustanovujú inak,
- voľba členov Predstavenstva po predchádzajúcom návrhu aspoň troch Zakladateľov Združenia na dobu 5 rokov.
- Zakladatelia a riadni členovia vykonávajú svoje hlasovacie právo na Valnom zhromaždení. Valného zhromaždenia bez hlasovacieho práva sa môže zúčastniť aj Výkonný riaditeľ za predpokladu, že nie je riadnym členom Združenia. Valné zhromaždenie môže rozhodnúť o účasti ďalších tretích osôb na jeho zasadnutí.
- Každý člen Valného zhromaždenia má jeden hlas.
- Valné zhromaždenie zvoláva Výkonný riaditeľ alebo Predstavenstvo. Výkonný riaditeľ je povinný zvolať Valné zhromaždenie najmenej raz za kalendárny rok. Predstavenstvo je oprávnené zvolať Valné zhromaždenie podľa svojho uváženia a to najmenej nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých členov Predstavenstva. Na základe písomnej žiadosti nadpolovičnej väčšiny členov je Výkonný riaditeľ povinný zvolať Mimoriadne valné zhromaždenie; Mimoriadne valné zhromaždenie sa musí uskutočniť najneskôr do 60 dní odo dňa doručenia žiadosti Výkonnému riaditeľovi.
- Výkonný riaditeľ zvolá Valné zhromaždenie výlučne elektronickou formou, a to odoslaním emailu každému riadnemu členovi a Zakladateľovi. Elektronická pozvánka musí obsahovať oznámenie, že sa zvoláva Valné zhromaždenie, údaj o mieste, dátume a hodine konania a program rokovania Valného zhromaždenia. Oznámenie o konaní Valného zhromaždenia musí byť doručené členovi emailom najmenej 7 dní pred jeho konaním.
- Valné zhromaždenie je uznášaniaschopné, ak sa ho zúčastní aspoň 50 % všetkých riadnych členov a aspoň 50 % Zakladateľov Združenia. Na platnosť uznesenia Valného zhromaždenia je vždy potrebných aspoň 50 % hlasov riadnych členov a zároveň aspoň 50 % hlasov Zakladateľov Združenia.
- Program Valného zhromaždenia určuje Výkonný riaditeľ na základe jeho návrh schváleného Predstavenstvom. Program uvedený v pozvánke sa môže zmeniť alebo doplniť aj priamo na zasadnutí Valného zhromaždenia. Návrh na zmenu alebo doplnenie programu môže podať ktorýkoľvek člen. Členovia prítomní na sneme sa zapisujú do listiny prítomných, ktorá obsahuje identifikačné údaje o členovi.
- Ak Valné zhromaždenie nie je schopné sa uznášať, Výkonný riaditeľ zvolá Náhradné valné zhromaždenie tak, aby sa konalo najneskôr do 21 dní od termínu, kedy sa malo konať pôvodne zvolané Valné zhromaždenie.
- Náhradné valné zhromaždenie je uznášania schopné bez ohľadu na počet prítomných členov na náhradnom valnom zhromaždení. Náhradné valné zhromaždenie rozhoduje jednoduchou väčšinou hlasov prítomných riadnych členov a Zakladateľov na Náhradnom valnom zhromaždení. V prípade ak by Náhradné valné zhromaždenie nebolo z akéhokoľvek dôvodu uznášania schopné, alebo nefunkčné tak potom pôsobnosť Náhradného valného zhromaždenia až do doby jeho opätovného riadneho fungovania vykonáva dočasne Predstavenstvo.
- Valné zhromaždenie je najvyšším orgánom Združenia, ktorý tvoria Zakladatelia a riadni členovia Združenia. Valné zhromaždenie rozhoduje hlasovaním. Do výlučnej pôsobnosti Valného zhromaždenia patrí:
- Rokovanie Valného zhromaždenia otvorí a vedie predseda alebo iný člen poverený Predstavenstvom nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých členov Predstavenstva ( ďalej len „predsedajúci"). Valné zhromaždenie zvolí zapisovateľa, dvoch overovateľov zápisnice a osoby poverené sčítaním hlasov.
- Hlasovanie riadi predsedajúci. Hlasuje sa verejne. Po ukončení hlasovania predsedajúci vyhlási výsledok hlasovania. O otázkach procedurálnej povahy je možné hlasovať aklamáciou, ak súhlasia všetci prítomní riadni členovia.
- Podrobnosti rokovania Valného zhromaždenia upraví rokovací poriadok Valného zhromaždenia.
- každom zasadnutí Valného zhromaždenia sa vyhotovuje zápisnica, ktorú podpisuje predsedajúci, zapisovateľ a overovatelia.
- Zápisnica o zasadnutí Valného zhromaždenia obsahuje:
- názov a sídlo Združenia,
- miesto a čas konania Valného zhromaždenia,
- meno predsedajúceho, zapisovateľa, overovateľov zápisnice a osôb poverených sčítaním hlasov,
- jednotlivé body programu Valného zhromaždenia,
- rozhodnutia Valného zhromaždenia s uvedeným výsledkom hlasovania a volieb (vrátane uvedenia orgánu a identifikačných údajov o zvolených členoch).
- Predstavenstvo pozostáva zo zástupcov maximálne 7 členov združenia (predseda Predstavenstva a štyria členovia Predstavenstva) zvolených Valným zhromaždením. Ak Valné zhromaždenie z akéhokoľvek dôvodu nezvolí člena Predstavenstva, člena Predstavenstva sú oprávnení zvoliť Zakladatelia. V prípade ak je počet členov Predstavenstva nižší ako 7 členov, chýbajúcich členov Predstavenstva sú oprávnení zvoliť Zakladatelia na nimi výslovne určené funkčné obdobie. Zakladateľ môže by zároveň aj členom Predstavenstva. Členovia Predstavenstva volia spomedzi seba predsedu Predstavenstva a dvoch podpredsedov Predstavenstva. Predseda Predstavenstva je oprávnený konať v mene Združenia navonok samostatne a vykonávať pôsobnosť štatutárneho orgánu vo vzťahu k tretím osobám.
- Na prijatie platného rozhodnutia Predstavenstva je potrebná nadpolovičná väčšina hlasov všetkých členov Predstavenstva.
- Do času zvolenia prvých členov Predstavenstva, alebo kedykoľvek v prípade, ak Predstavenstvo počas trvania Združenia nie je riadne ustanovené alebo ak uplynulo funkčné obdobie Predstavenstva, rozhodujú o prijatí nového člena do Združenia Zakladatelia Združenia nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých Zakladateľov Združenia.
- Ak nie je Predstavenstvo z akéhokoľvek dôvodu funkčné (napríklad pre chýbajúceho člena Predstavenstva), tak pôsobnosť Predstavenstva až do doby jeho sfunkčnenia môžu potom vykonávať Zakladatelia.
- Do výlučnej pôsobnosti Predstavenstva Združenia patrí predovšetkým:
- schvaľuje zmeny a doplnenia Stanov Združenia a to na návrh Výkonného riaditeľa a schváleného Zakladateľmi,
- schvaľuje plán činností a rozpočet Združenia,
- určuje plány, projekty a ciele hospodárenia Združenia a za týmto účelom ukladá pokyny Výkonnému riaditeľovi,
- rozhoduje o strategickom smerovaní a prioritách Združenia,
- určuje výšku členských poplatkov na príslušný kalendárny rok,
- rozhoduje o prijatí za člena Združenia podľa týchto Stanov a schvaľuje Etický kódex Združenia,
- rozhoduje o vylúčení člena zo Združenia,
- rozhoduje o pozastavení členstva iného ako Zakladateľa podľa týchto Stanov,
- menuje a odvoláva Výkonného riaditeľa na základe návrhu Zakladateľov,
- navrhuje valnému zhromaždeniu Revízora,
- schvaľuje interné predpisy Združenia, ktorých schválenie nie je vyhradené do pôsobnosti Valného zhromaždenia,
- rozhoduje o vytvorení pracovných skupín riadnych členov Združenia. Návrh na predloženie pracovných skupín riadnych členov Združenia predkladá Predstavenstvu zakladateľ alebo člen Predstavenstva člen,
- volí Výkonného riaditeľa na obdobie piatich rokov. Toto obdobie môže byť Predstavenstvom predlžované na obdobie určené Predstavenstvom,
- rozhoduje o prijatí pridruženého člena, partnera a čestného člena do Združenia.
- Do výlučnej pôsobnosti Predstavenstva Združenia patrí predovšetkým:
- Výkonný riaditeľ je výkonným a štatutárnym orgánom Združenia. Výkonný riaditeľ najmä zabezpečuje plnenie strategických cieľov, administratíve a obslužné aktivity súvisiace s činnosťou Združenia, riadnu činnosť internetového portálu Združenia. Je oprávnený konať samostatne v mene Združenia navonok. Výkonný riaditeľ môže byť súčasne členom Predstavenstva Združenia.
- Za výkon svojej činnosti sa zodpovedá Výkonný riaditeľ Predstavenstvu. O odmene Výkonného riaditeľa rozhoduje Predstavenstvo Združenia.
- Ak je Výkonný riaditeľ zároveň členom Predstavenstva Združenia, nesmie sa zúčastniť hlasovania v akýchkoľvek otázkach týkajúcich sa Výkonného riaditeľa.
- Výkonný riaditeľ najmä:
- plní uznesenia Valného zhromaždenia a pokyny Predstavenstva,
- hospodári s majetkom Združenia,
- zvoláva zasadnutia Valného zhromaždenia,
- zabezpečuje riadne a včasné vedenie účtovníctva,
- vypracúva plán činnosti združenia, správu o činnosti, návrh rozpočtu a správu o hospodárení združenia.
- Výkonný riaditeľ je volený Predstavenstvom Združenia na obdobie piatich rokov. Toto obdobie môže byť Predstavenstvom predlžované na obdobie určené Predstavenstvom. Výkon funkcie Výkonného riaditeľa sa končí platným ustanovením nového Výkonného riaditeľa Predstavenstvom Združenia. Zasadnutie Predstavenstva vo veci Výkonného riaditeľa zvolá Predseda predstavenstva najneskôr do 1 mesiaca od uplynutia volebného obdobia Výkonného riaditeľa, alebo odkedy mu bolo doručené oznámenie o odstúpení Výkonného riaditeľa.
- V mene a na účet Združenia okrem orgánov Združenia výslovne špecifikovaných v týchto Stanovách sú oprávnený tiež konať každý zo štatutárnych orgánov Zakladateľa Združenia a to hoci aj samostatne, ďalej predseda Predstavenstva a Výkonný riaditeľ.
- Revízora volí Valné zhromaždenie na základe predchádzajúceho návrhu Predstavenstva.
- Revízor je kontrolným orgánom Združenia, ktorý dohliada na činnosť Združenia.
- Revízor je oprávnený nahliadať do všetkých dokladov a záznamov týkajúcich sa činnosti Združenia a kontrolovať, či Združenie uskutočňuje svoju činnosť v súlade so všeobecne záväznými právnymi predpismi Slovenskej republiky, Stanovami Združenia a ostatnými vnútornými predpismi Združenia.
- Do pôsobnosti Revízora Združenia patrí predovšetkým:
- kontrola činnosti Združenia podľa predložených dokladov,
- upozorňovať Predstavenstvo na zistené nedostatky a podávať písomné návrhy na ich odstránenie,
- v písomnej správe informovať raz ročne Valné zhromaždenie ako aj Predstavenstvo o výsledkoch vykonanej kontroly.
- Revízor je oprávnený v prípade zistených nedostatkov v činnosti Združenia zúčastniť sa na rokovaní orgánov združenia, upozorniť Predstavenstvo alebo Valné zhromaždenie na zistené porušenie právnych predpisov Slovenskej republiky alebo Stanov Združenia.
- Revízor môže byť iba fyzická osoba, ktorá je plne spôsobilá na právne úkony, je bezúhonná a nie je členom Predstavenstva a ani nevykonáva funkciu Výkonného riaditeľa Združenia.
- Pridružený člen Združenia môže byť akákoľvek fyzická osoba a/alebo právnická osoba, ktorá písomne prejaví záujem podporovať aktivity Združenia, napĺňať ciele Združenia a je evidovaná v zozname Pridružených členov vedenom Združením na základe rozhodnutia Predstavenstva.
- Každý Pridružený člen (majúci formu právnickej osoby) je povinný poskytnúť Združeniu základné informácie o sebe (v rozsahu názov/obchodné meno, sídlo, IČO, právna forma, registračný zápis, email), pričom rámec týchto informácií nepresahuje rámec informácií, ktoré sú všeobecne verejne dostupné, najmä prostredníctvom ich zverejňovania vo verejne prístupných registroch.
- Predstavenstvo môže rozhodnúť o výmaze Pridruženého člena zo zoznamu pridružených členov Združenia a to i proti vôli Pridruženého člena.
- Predstavenstvo môže rozhodnúť o zaradení Pridruženého člena do Predstavenstvom vytvorených pracovných, či poradenských skupín a podobne.
- Združenie hospodári s hnuteľným a nehnuteľným majetkom. Hospodárenie uskutočňuje podľa schváleného rozpočtu. Za hospodárenie zodpovedá Predstavenstvo, Výkonný riaditeľ a revízor.
- Zdrojmi majetku Združenia sú:
- členské príspevky,
- dary,
- výnosy majetku.
- Všetky peňažné prostriedky vložené a poskytnuté v prospech Združenia, ako aj hnuteľné a nehnuteľné veci sú majetkom Združenia.
- Finančné prostriedky Združenia možno použiť výlučne na realizáciu predmetu činnosti Združenia. Združenie zostavuje jednoduchý ročný rozpočet, vedie účtovníctvo o príjmoch a výdavkoch a uskutočňuje ročnú závierku o výsledkoch hospodárenia.
- Združenie sa zrušuje dobrovoľným rozpustením alebo zlúčením s iným združením alebo právoplatným rozhodnutím súdu o jeho zrušení.
- Pri zrušení Združenia je nutné vykonať likvidáciu, ak majetok Združenia neprechádza na právneho nástupcu. Likvidáciu vykoná likvidátor vymenovaný Predstavenstvom. Likvidačný zostatok sa rozdelí rovným dielom pre každého zo zakladajúcich členov.
- Združenie zaniká výmazom z registra združení vedeného príslušným registrovým úradom.
- Toto úplné znenie Stanov nadobúda platnosť dňom ich schválenia Valným zhromaždením Združenia a účinnosť dňom registrácie Združenia a tvoria neoddeliteľnú súčasť Zmluvy o založení záujmového združenia právnických osôb zo dňa 22. júna 2018.
- Zmeny a doplnky týchto Stanov je možné vykonať len v písomnej forme za podmienky že ich schválilo Predstavenstvo.
- Združenie vzniká právoplatnosťou rozhodnutia príslušného registrového úradu.
- Osoba oprávnená konať v mene Združenia do jeho vzniku, ktorú schválili Zakladatelia je: Ing. Ivan Kubaš, narodený 3. augusta 1964, Maurská 2767/8, 831 01 Bratislava – Nové Mesto, Slovenská republika, štátny občan Slovenskej republiky.
- Návrh na zápis Združenia do príslušného registra je v mene Združenia oprávnený podať: Ing. Ivan Kubaš, narodený 3. augusta 1964, Maurská 2767/8, 831 01 Bratislava – Nove Mesto, Slovenská republika, štátny občan Slovenskej republiky ako osoba na to splnomocnená Zakladajúcimi členmi Združenia.